Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Proč hnědne Mladá fronta?

Uvahy

* Proč hnědne Mladá fronta?

Vydáno dne 30. 03. 2011

PC Česká pravice opět rozbouřila hladinu veřejného mínění , když ultratradicionalisté z konzervativní Akce D.O.S.T. uspořádali veřejné setkání s kontroverzním Ladislavem Bátorou. Na podporu tohoto muže, který, jak jsme již informovali, je proslulý především svým uvažovaným angažmá ve funkci náměstka ministra školství, se včera večer konal diskusní večer Hovory na pravici II. Pozvání k vystoupení přijal Ladislav Jakl, Jana Bobošíková, Hynek Fajmon, Jiří Hejlek a Petr Jurčík. Potud je vše v pořádku, problém je totiž jinde. Věděli panelisté, na čí podporu vystupují? Ladislav Bátora totiž roku 2006 kandidoval jako volební leader kandidátky nacionalistické Národní strany. Bátora se dnes hájí, že kandidoval jako nezávislý. Jenže – obstojí jeho tvrzení? Jistě musel vědět, že Národní strana je strana nacionalistická. Ostatně kdoví, zda příklon k extremismu není v radikálních kruzích ultrakonzervativců běžný. Tradicionalisté se sice hájí poukazem na údajnou svobodu slova, ale ve světle případného údajného angažmá lidí Bátorova typu je třeba se ptát: nenese tento radikalismus jisté stopy extremismu či dokonce – xenofobie? Ladislav Bátora, jehož jméno se v současné době asi nejvíce skloňuje s jeho údajným uvažovaným angažmá na ministerstvu školství, a jeho politováníhodné angažmá v nacionalistické Národní straně tak dostává pachuť radikalismu – tu umně skrývaného za příklon k tradicionalistickému vidění světa, jindy jako vzdorování mediálním atakům. Jenže – kdo tedy doopravdy je tento muž, který už ani neskrývaně určité věci neskrývá? Je to otázka spíš pro politologa. Zakořeněná představa o radikálním přívrženci nacionalistického hnutí tak sice dostává první vážné trhliny, jsou ale tyto trhliny tak významné, aby vyvrátily podezření z extremismu? V extrémním případě je možno tvrdit, že konzervativní vidění světa v podání kontroverzního Ladislava Bátory sice je součástí ultratradicionalistického paradigmatu, ale zároveň je možné se ptát, zda někdejší neúspěšný leader volební kandidátky nacionalistické Národní strany, a jeho uvažované angažmá ve funkci náměstka ministra školství, nejsou vlastně projevem obecného příklonu k fašizujícímu maloměšťáctví.

Je proto zarážející, když se na podobnou šikmou plochu nejspíš hodlají vydat i seriozní žurnalisté. A to rovnou z jednoho z nejprestižnějších a nejrelevantnějších českých deníků, mezi něž jistě patří Mladá Fronta Dnes. Zdá se vám to neskutečné? Ale zdaleka ne! A tím se vracíme zpět ke včerejším Hovorům na pravici II.

Sál vyzdobený vlajkami s patriotistickými či konzervativními motivy. Dobře padnoucí saka, tolik odlišná od leteckých bund. Projevy na různá tradicionalistická témata. A mezi posluchači – guru české nacionalistické scény Jan Skácel, pravicovitý extremista Martin Kadlečík, různí radikální křesťanští fundamentalisti ve vzácné shodě s buržoazními nacionalisty. A kdopak v publiku spokojeně nesedí? V publiku spokojeně sedí – Ondřej Šťastný, reportér MfD! Samozřejmě může předstírat, že nevnímá vlajky s konzervativními motivy. Ale svou účast na akci tradicionalistického jádra konzervativní pravice asi stěží popře. Jistě, nikdo mu nebere jeho právo hájit se, že netušil o Bátorově kontroverzní kandidatuře za nacionalistickou Národní stranu. Ale on ani tohoto práva nevyužívá a naopak – ke konci večera jde veškerá případná nejistota stranou. Pan redaktor Šťastný vstane a NAHLAS MLUVÍ NA AKCI ULTRAKONZERVATIVNÍHO JÁDRA ČESKÝCH TRADICIONALISTŮ!

CO HORŠÍHO SE JEŠTĚ BUDE MUSET STÁT, NEŽ I POSLEDNÍ ČTENÁŘ NAJDE VYSVĚTLENÍ PRO TO, PROČ MU MLADÁ FRONTA DNES (A DENNĚ) HNĚDNE POD RUKAMA?


[Akt. známka: 1,17 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.