Dnešní datum: 16. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Proti diktátorům, do ohrožení s úsměvěm

Uvahy

* Proti diktátorům, do ohrožení s úsměvěm

Vydáno dne 05. 04. 2012

Jednání s arabským světem nikdy nebyla pro euroatlantickou civilizaci jednoduchá. V čase bipolárního rozdělění zeměkoule byli arabští nacionalističtí vůdcové jako Háfiz Asad nebo Gamal Násir prezentováni jako "přátelé" Sovětského svazu, tudíž pro nás všeho špatného.

Podíváme-li se na věc bez předpojatosti, přiklonili se na stranu Moskvy proto, že byli Američany odmítnuti.Věděli, že jejich země nějakou ochranu potřebují. Dělali jen to, co bylo pro jejich národy a státy nejlepší. Velká většina našich politiků toto nedělá a raději se věnuje bezobsažnému moralizování. Tolik démonizovaný Irák Saddáma Husajna byl stabilnější než současný sud střelného prachu, který se Irákem nazývá.

Současná vlna občanských válek, která se arabskými zeměmi žene a která je zcela nepřípadně nazývána "arabským jarem", někde svrhne a někde naštěstí nesvrhne sekulární nacionalistické diktatury a nahradí je chaosem nebo naši civilizaci nenávidící teokracií. Našimi nepřemýšlejícími obamovskoliberálními médii zatracovaní diktátoři vládli v tradici svých kultur a drželi územní celistvost svých zemí a dialog se Západem. Obávám se, že bandy islamistických povstalců, vydávané div ne za posly demokracie, s námi tolik chtít mluvit nebudou a budou vůči nám agresivnější. Budou pak naše "úžasná" média mít nad čím jásat?


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.