Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Retro ´39, ´69, ´09

Uvahy

* Retro ´39, ´69, ´09

Vydáno dne 30. 11. 2008

Oběť "neškodných" výbušek Dozvídáme se to hezké věci. Pořádkové síly české policie už si chystají tasery a zkoušejí plastikové střelivo. Je to zatraceně nebezpečná hra, jakou teď na nás režim zkouší; situace v Evropě houstne a je jasné, že napětí se bude stále stupňovat. Všichni samozřejmě dobře vědí, co se děje v Maďarsku a všichni se děsí toho, co se tam bude dít v příštím roce, až tuto zemi prolhaných socialistů ve vládě a pravicových fanatiků v ulicích zasáhne finanční krize se vší tvrdostí. Jenomže na www.zentropa.info hrají v poslední době prim česká videa a na Slovensku se odpovědní činitelé „obávají“, že se ledasco od nás přelije do dvou let k nim. Osobně bych si to tipl na půl roku, euro už vykopává dveře.

Masaryk nechával střílet do dělníků, říkávali nám ve škole. Izraelští vojáci si zase během intifád poctivě vyzkoušeli, jak se asi cítil Weberův čarostřelec. To vezmeš plastikové náboje, naláduješ jimi vojenskou automatickou pušku, namíříš na nohy nějakého teenagera, který po tobě hází kamením, stiskneš spoušť – a hele, děcko má pěkně úhlednou díru v hlavě.

Nevěřím tomu, že naši odpovědní činitelé budou mít všech pět pohromadě, aby nějakým způsobem zajistili kompatibilitu střelných zbraní a plastikových střel. Při panujícím chaosu, kdy neškodné policejní výbušky neškodně utrhnou dvacetiletému klukovi kus ruky a udělají z něj nadosmrti mrzáka, aniž by za to snad nedejbože byl někdo zodpovědný, by zřejmě bylo docela rozumné poohlédnout se po vestičkách a čepičkách z kevlaru, až budete chtít jít vyjádřit svůj demokratický názor na nějakou tu povolenou akci. Jsou to drahé hračky (zvlášť pro lidi, co jsou trochu při těle), ale ledaskoho jistě potěší, že se dají běžně sehnat i ve stylové černé barvě.

Na policejních webech se objevují nervózní komentáře policistů, kteří se obávají, že v případě neadekvátně tvrdých zákroků, při kterých by se např. mělo střílet, bude střílet i druhá strana. To není pravděpodobné; to je totiž naprosto jisté. Policisté jsou v šílené situaci, většina dobře chápe, že je stát používá pro velmi špinavou práci a že nemají v místech zásahu sympatie veřejnosti. Na druhou stranu je ovšem zjevně nemožné, aby se všichni na den zásahu „hodili marod“. S nebezpečnými tasery ve výbavě a s plastikovým střelivem na obzoru už ale nejde jen o zdraví, jde o život. Pokud nedostanou odpovědní činitelé velice brzy rozum, je pravděpodobné, že to někdo zaplatí životem. A mučedník nebývá odstrašujícím, ale silně povzbuzujícím faktorem. Režim je na nejlepší cestě vyrobit pravici nového Opletala či Palacha.

[Akt. známka: 1,80 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.