Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Fejetony a básně >> Sójo, knedlo, zelo s Coca Colou

Fejetony a básně

* Sójo, knedlo, zelo s Coca Colou

Vydáno dne 19. 01. 2007

Evropský ústavní soud definitivně rozhodl kauzu "Česká republika vs. Evropská unie" táhnoucí se již třetím rokem. Po řadě odvolání dospěl ke konečnému verdiktu, proti kterému se již nelze odvolat. Vepřové bylo definitivně zakázáno.

Řada pravicových politiků neskrývala po oficiálním zveřejnění rozhodnutí své rozhořčení, ovšem na levici a mezi zelenými zavládla veselá nálada. Oslavovalo se, jak jinak, Coca Colou.

"Vepřové se zelím není jen diskriminačním jídlem, ale i násilným produktem týraného vepře domácího", kvitoval s povděkem rozhodnutí soudu předseda strany Bursík. Mnohem dále zašla Katarina Jaques, která tvrdí, že jde jen o začátek dlouhého procesu, na jehož konci budou stát kaloricky vyvážené, nemasité a multikulturní jídla. "Kdo dobrovolně jí vepřové, to je jako by rovnou páchal genocidu", zní její rozhořčené heslo.

Známí eusocialističtí optimisté Špidla a Paroubek si výrok soudu taktéž vrchovatě pochvalovali, neboť s "Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak" je jejich ústředním mottem. I když Paroubkovi se po vepřovém s pivem jistě stýskat bude.

Největší radost měl nositel Nobelovy ceny míru a iniciátor žaloby Václav Havel. Ve svém krátkém, tříapůlhodinovém, strhujícím projevu vyjádřil znechucení nad čecháčkovstvím té ubohé lůzy, která se nacpává vepřovým a zalívá to pivem (a navíc nechápe jeho jedinečné a geniální hry). Projev samozřejmě přednesl (jak je dnes v EU zvykem) německy. Simultánní překlad byl jak-jinak zajištěn ... do francouzštiny.

Výrok soudu, který definitivně zakazuje "Vepřo, knedlo, zelo" nazývat českým národním jídlem, šel mnohem dále, než žalobci původně zamýšleli. Vepřové maso musí být okamžitě a definitivně vyškrtnuto ze všech jídelníčků restauračních zařízení podnikajících v Evropské unii.

Po řadě protestů Hinduistického bratrstva (kterému padlo za oběť při oprávněných a mírumilovných pouličních násilnostech okolo 25000 automobilů a 350 lidí bylo omylem zabito) bylo na "toleranční listině jídel" vyškrtnuto také maso hovězí.

Tento "toleranční zákon" nastupuje platnost asi rok po té, kdy Evropský nejvyšší soud definitivně zakázal prodej, distribuci a konzumaci alkoholu na veřejnosti, protože to vše uráží náboženské smýšlení muslimských a dalších menšin.

Mohu s radostí v srdci konstatovat, že jsem nejšťastnější člověk na světě. Za to, že jsem se nenarodil v tom diskriminačním teroristickém 20. století, které ublížilo tolika Cikánům, muslimům, prasatům i krávám. A Katarině Jaques samozřejmě.

Pozdrav z budoucnosti zaslal

Leopold Kobzinek

Jak jinak - mé oblíbené "p.s."

p.s. K tomuto příspěvku mne inspiroval další stupidní zákon Francie, který zakazuje charitě distribuovat vepřový guláš, neboť vepřové nejí Židé a muslimové. A to i přesto, že těmto lidem nebyl přístup ke guláši odepřen.

p.s.2. Kdysi jsem na Netu viděl košer zabíjení hovězího dobytka (jen to jen pro hodně otrlé povahy) a tak by mne zajímalo. Hovězí nekošer guláš rozdávaný charitou je taky xenofobní? A pokud ano, budeme preventivně porážet všechny zvířata dražším a obzvláště trýznivým způsobem, jen proto, aby se pár šovinistů a teroristů neurazilo?

p.s.3. Opravdu nechutný příspěvek z Netu: "Rozdávejte somrákům sýry a saláty (narážka na listeriózu) - ta nikoho neurazí a ještě vyřeší řadu problémů mnoha radnic." Konec opravdu nechutného příspěvku z Netu.

p.s.4. Reakce na článek: "Prej Paroubkovi vepřové chybět nebude. Krom manželky má i zrcadlo."

p.s.5. Dotaz čtenáře: Bude 21. století nazýváno Stoletím blbosti? Odpověď: Možná ano, ale já nevím jak se to řekne arabsky.


[Akt. známka: 1,38 / Počet hlasů: 16] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Petr Tryščuk | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.