Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Smrt Rakušanům

Uvahy

* Smrt Rakušanům

Vydáno dne 23. 01. 2002

Trest smrti pro Rakušany (kolaborující s nacistickým Německem) požadoval ve svých posledních výrocích premiér Miloš Zeman (i když výrok by byl hoden spíše jmenovci Miloši Jakešovi). No, ale tito dva pánové se shodnou minulostí k sobě asi nemají tak daleko, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Miloš opět nezvládl roli vrcholného představitele ČR a pozurážel kde koho. Už mu nestačilo nazvat jednoho cizího politika postfašistou a urazit druhou největší rakouskou stranu, urazil dokonce celý národ. To proč tak učinil, není záhadou. Je to následek blížících se voleb.

Klaus příležitostně útočí na city nacionalistů (dříve to dělal Macek) odmítáním Evropské Unie a Zeman hodlá přebrat hlasy tradičních germánofóbních komunistů. Předvolební boj začal! Ovšem co je podstatné, je fakt, že Miloš za to úplně sám nemůže a koneckonců neřekl z valné části nic víc, než je pravdivou skutečností.

Na vině jsou západní mocnosti, které nikdy nepotrestaly nacismus jako takový, ale pouze lidi, kteří jim byli nepohodlní. Desítky válečných zločinců našly úkryty na západě, převážně v USA, nebo byly ponechány bez trestu. Proč? Tyto mocnosti potřebovaly Rakousko jako klín vražený do Sovětského bloku (tedy měly stejnou potřebu jako nacisté). Rakousko bylo nacistický spojenec a nikoliv oběť. Na rozdíl od okupovaného protektorátu bojovali za Rakousko nejen jejich dobrovolníci, ale i pravidelné vojenské sbory. Nepotrestání nacistického Rakouska nevedlo k denacifikaci jako v Německu. Sebevědomí odsunutých Rakušanů je proto mnohem silnější než třeba Němců.

Dnešní rozdmýchávání ohně je opět především dílem sudetských Němců a Rakušanů, kteří neustále brojí proti Čechům a Benešovým dekretům. Dlouho jsem žil v nevědomosti a považoval tuto minulost za uzavřenou. Ale postupně se mi do rukou dostávaly nové a nové materiály. Mapy se Sudetami opět patřícími k Německu, sudetoněmecké požadavky a koneckonců nedávný požadavek o zavedení dvojjazyčných názvů. Když proniknete do hloubky sudetoněmeckého problému, zjistíte že se nejedná o nafouklou bublinu, ale o promyšlené kroky o znovuosídlení ztraceného prostoru. Bublina má velmi pevné základy a tvrdou krustu.

Na vině je také Václav Havel. Tento synovec významného podnikatele, jenž měl k nacistickým okupantům lepší vztahy, než bylo v jeho postavení nezbytně nutné, se jako první sklonil před novou velkoněmeckou říší. Opravdu sklonil, nikoliv omluvil. Omluva by byla možná příhodná. Odsun Němců nebyl všude korektní a mrtvých nebylo jen pár. Avšak omlouvat se za válečná léta je ošemetné. Omluva po padesáti letech není již jen omluvou, ale přiznáním vlastní viny. Obzvláště pokud takový krok je jen jednostranný.

Také naše nesmyslné připojení k izolaci Rakouska jako novofašistické velmoci bylo osudové. Podle neoficiálních pramenů se nám Rakousko mstí za to právě Temelínem. Germáni urážky nezapomínají. A v tomto případě jsou v právu! Představitelé Čech urazili je a oni se nám to nyní snaží vrátit.

Jako kolaboranství hradu s "nacistickým" západem vypadá situace v ČR od dob vlády právě Václava Havla. Žádný stát nemá tolik problémů s odsunutými občany jako my. Jako národ jsou na tom hůře pouze Lužičtí Srbové, kterým hrozí v blízké historii úplná germanizace.

Zkuste Polákům říci, že by měli jakkoli opravovat svou minulost, vracet území (přičemž narozdíl od Čech Polsko leží i na území vyloženě německém). Rusko okupuje východní Prusko, tradiční německou državu a nikdo oficiálně nevznese požadavek, aby se jakkoliv omlouvalo Rusko Němcům. Jen Česká republika má s Německem stále velké problémy!

Vše souvisí se vším. Češi nebyli schopni si ani vydobýt české a Čechy obývané Kladsko, ani nezískali jakoukoliv podporu pro Lužické Srby a jako jediný stát stojící na vítězné straně utrpělo Československo skončením II. světové války územní ztrátu. Česká republika vzbuzuje zdání slabosti.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Petr Tryščuk | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.