Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Soukromým tryskáčem proti tání ledovců

Uvahy

* Soukromým tryskáčem proti tání ledovců

Vydáno dne 08. 12. 2009

Kodaňská konference OSN o boji proti klimatickým změnám nemá s vědou mnoho společného. Jak navozuje titulek, má mnohem více společného s politikou, penězi a bojem o moc. A to hned nad celou planetou. Na konferenci se jistě střetnou různé zájmy, a proto vůbec není jisté, že „planetáři“ zvítězí. Ale pokusí se o to, ostatně jako již vícekrát v minulosti. Dříve pod pláštíkem boje proti neexistující hrozbě planetárního přelidnění, nyní pod rouškou boje proti rovněž imaginárnímu globálnímu oteplování. Předmět politické akce nakonec není podstatný, podstatný je globálně vedený BOJ. Na globální bebí globální flastr. A má-li být boj efektivní, musí se svět sjednotit. Jednota však předpokládá centrální řízení, jinak hrozí, že se negativně projeví dílčí – z hlediska „planetářů“ sobecké – zájmy a Ušlechtilého Cíle nebude dosaženo. Co na tom, že do „boje proti globálnímu oteplování“ je v souvislosti s kodaňskou konferencí zapojeno na 12.000 limuzín či 140 soukromých letadel. A že množství CO2, emitované touto jedenáct dní trvající konferencí, činí podle odhadu samotných organizátorů 41.000 tun...

Nedávno jmenovaný prezident EU Herman Van Rompuy si myslí, že kodaňská konference by mohla globální řízení planety uspíšit. Má to však jeden nezbytný předpoklad. Že si lidé nechají vnutit vědecky nedoložené přesvědčení o tom, že za probíhající klimatické změny je odpovědný člověk.

O neexistenci „vědeckého konsenzu“ v této oblasti existuje mnoho důkazů. Tím posledním je skandál v britském vědeckém ústavu, zodpovědném za sběr teplotních dat pro Mezivládní panel ke změně klimatu (IPCC), dokládající manipulaci s daty i profesní ostrakizaci disidentů. IPCC je stejně jako všechny orgány OSN společností politickou, proto se zbavme iluzí o tom, že se výlučně řídí kritériem vědeckosti. Okolo ideologie „globálního oteplování“ se vytvořilo a jistě ještě vytvoří takové množství dobře placených míst, že se proti ní bude bojovat stále obtížněji. Přesto mění „oteplovači“ svoji taktiku a raději než o globálním oteplování začínají hovořit o změnách klimatu. A protože klima se přirozeně mění, boj s jeho změnami bude věčný. Jen tak lze zajistit, že granty i v případě, že teplota v příštích letech bude klesat (od roku 2000 totiž nestoupá), nevyschnou.

Převzato z blogu autora


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.