Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Spit at your local politician

Uvahy

* Spit at your local politician

Vydáno dne 25. 03. 2007

Zastávám názor, že známý aforismus "Šaty dělají člověka" neplatí zdaleka na každého. Jistě, navlékni zkušeného lháře do saka od Armaniho a pošli jej do akce; bez diskuse zvýšíš jeho šance. Ani sňatkového podvodníka nenachytáš navlečeného do šatů vytažených z popelnice; sám nejlépe ví, že by jeho šance klesly kamsi k bodu nula.

Existuje však úžasný typ lidí tak křivých, že se prostě pořádně obléknout nedokážou. Sebeluxusnější oblek jim nesedí, kroutí se na jejich tělech, jako kdyby se snažil o neustálý úprk za lepším. S úžasem sleduješ v televizi velké levicové vůdce na všemožných sjezdech, navlečené do sak, jak se jim dělají na zádech hrby, kdykoli si sednou, kdykoli se nahnou, kdykoli sáhnou po lahvi s minerálkou. Velký vůdce hovoří v přímém vstupu ve večerních zprávách, břicho se mu šplhá přes zapnutý knoflík a kravatu má přitom uvázanou neuvěřitelně nakřivo - ovšem, v zájmu objektivity uznejme, že zásadně doleva. Všimne si toho, chytne se uzlu a ve snaze opravit jej, posune ho - ještě víc doleva.

Každý člověk má svůj styl. Jeden se může chovat jako prase, mluvit sprostě a mávat v parlamentu prostředníčkem a přitom mu nedělá problém pořádně se obléct. Druhý se může chovat jako prase a udělal by nejlépe, kdyby si vzal na nohy holínky a do rukou vidle. Obecně vzato je to sice úplně jedno, vůbec nic se nezmění, ale v pozitivní změnu nikdo z nás přece už stejně nevěří. Alespoň tu však máme partu šašků, jimž se můžeme posmívat a po nichž lze s pocitem převahy plivat.


[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.