Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Sprosťák Jandák nechápe génia

Uvahy

* Sprosťák Jandák nechápe génia

Vydáno dne 20. 03. 2011

Petr Hájek Pan poslanec Jandák vystřelil na arcivévodu Ferdinanda a tak to právem schytává od celého císařského dvora. Říci, že je posvátný monarcha nahý, se přece smí jen v pohádkách. Má štěstí, že tentokrát ucedí něco výchovných sprosťáren na jeho adresu jen dvorní šašek pan Landovský aby si s obvyklými vulgaritami mohla odpočinout dvorní dáma paní Holubová. Ostatní buď rozpačitě mlčí, nebo vysvětlují, že arcivévoda stvořil veledílo, kterému pochopitelně sprostý lid neporozumí, ale to už je osud géniů...

Jaký přízemní necita je ten Jandák, že to nepochopí! Pan Havel si přece chtěl jen ke stáru učinit trochu potěšení, splnit si sen každého kulisáka, jak sám upřímně řekl, usednout na stoličku filmového režiséra. Nic víc. Proč se ještě sprostě bavit o tom, co za těch pár desítek miliónů na honorářích přátelům císařského dvora vzniklo? Proč tu drobnou radost polobohu ex machina nedopřát?

To ti troubové nikdy nepochopí. Ty davy tupců, kteří právě ztrácejí zaměstnání, snižují se jim platy, budou solit za zvýšené DPH - a povinně platí Českou televizi páně Bakaly. Když nezaplatí, přijde na ně exekutor. A vzorní odboráři, majitelé komunistického skanzenu na Kavčích horách, mají sociální cítění a tak pár miliónků z těch umolousaných stokorun za televizní poplatky dají darem movitému knížepánovi, aby si udělal radost a nemusel si platit svou radost ze svých krvavě zděděných miliónů. I hodný pan Bakala něco přihodí z nájmů v ostravských bytech.

Chápu, že geniální režisér může udělat z ubohého propadáku, který se kdovíproč jmenuje divadelní hra, zajímavý film. Nechápu však, proč to většina z dvorních novinářů, kteří ten opus viděli, také nenapíše. Proč vymýšlejí tisíce článků pouze o tom, jak se všichni měli při natáčení rádi a bavili se. Že by v některých přece jen zbyla trocha neprofesionálního lidského studu? Měli by je z těch novin vyhodit. Lidovky nám ukázali cestu! Tak se má o potěšení pana arcivévody psát!

Landovský je dobrák a slušňák, Jandák sprosťák a terorista. Takoví - řečeno s klasikem - právem musí dostat přes držku. Na Bělehrad!


[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Petr Hájek | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.