Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Šrotovné – odkládání problémů

Uvahy

* Šrotovné – odkládání problémů

Vydáno dne 17. 03. 2009

smashneoliberalism Němci se radují, že šrotovné zabralo. Během dvou měsíců Němci objednali 400 tisíc nových aut. Celá legrace stála 1,5 miliardy EUR.

Automobilky se „rozjely“ a problém poklesu poptávky je vyřešen, zatím. Přijmout dar 2500 EUR je jistě lákavé. Mnozí lidé, kteří si chtěli koupit nové auto v průběhu tohoto roku, nebo v příštích dvou letech, příležitosti využili.

Koupí si ti lidé ještě jedno auto v době ve které jeho nákup plánovali? Celkem logicky lze předpokládat, že již svoji poptávku s předstihem uspokojili. Jejich nákupy budou v budoucnu chybět.

Lze předpokládat, že šrotovné využijí i další nakupující a zkrátí se tím doba používání automobilů. Podmínku však je, zachování šrotovného. Vypnutí šrotovného způsobí okamžitý propad nákupu nových vozidel. Další státní rozpočty už se šrotovným budou muset počítat. Stejně tak, jako počítají i s jinými „vymoženostmi“, které se za dobu budování demokratického socialismu nahromadily. Tak nám k právu na zdravotní péči, na sociální péči, na všechny ty péče, přibude ještě právo na šrotovné.

Kdyby byl schopen stát financovat tyhle vymoženosti ze svých příjmů, lze nad tím velkoryse mávnout rukou. Za něco ty daně přeci musí utratit, a alespoň je od nich pokoj. Nejen Německo si však na tyhle lidumilné legrácky půjčuje. Začínají to být půjčovací dostihy. Všechny státy se snaží, půjčit si zavčas, dokud to ještě dne. Čínský premiér už dal najevo určité obavy, zda jsou USA schopny své dluhy splatit, když je chtějí teď téměř zdvojnásobit.

Možná by si měl někdo klást otázku: „Co se stane, až nám nikdo nepůjčí? Když nepůjčí Německu a dalším.“

Potom nebude nejen na šrotovné, ale i na ostatní vymoženosti vybojované lidem v rámci druhého pokusu o vybudování socialismu.

Převzato z blogu autora


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Ivo Vašíček | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.