Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Fejetony a básně >> Šťastný politicky nekorektní Nový rok!

Fejetony a básně

* Šťastný politicky nekorektní Nový rok!

Vydáno dne 31. 12. 2006

pc Tak nás zase jednou čekají oslavy příchodu nového roku. Tentokrát to bude rok 2007. Většina lidí tedy vlastně nejvíc slaví v poslední den toho starého roku. Konce se slaví tehdy, kde končí něco nepříjemného a tragického a očekává se výrazná změna k lepšímu v životě lidském. Starému roku však zpravidla nechceme tolik křivdit, protože zas tak špatný přece jen nebyl (když už jsme se dožili jeho konce a máme chuť slavit, tak přece jen asi mohl být ještě horší). Proto taktně říkáme, že oslavujeme příchod nového roku, čímž se zase u velké části lidí projevuje nenasytnost - objem štěstí v uplynulém roce jim nestačil a očekávají větší příděl.

Na tom vlastně není nic špatného, očekávání štěstí je dost možná jedním z nejdůležitějších pohonů lidské aktivity. Žijeme však v době budování nového šťastného světa bez předsudků a intolerance a toto budování shledává jaksi špatným vše tradiční. A oslavy nového roku jsou jistě tradiční, ačkoliv se patrně neslaví v našich končinách přímo po dvoutisícísedmé. Budování nového šťastného světa doprovází potřeba "implementovat" různá opatření a změny tradičních rituálů, protože obsahují přece mnohé stereotypy a předsudky, které upíraly právo na štěstí různým menšinám. Vše se děje samozřejmě v zájmu zajištění všeobecného štěstí, které si právě do nového roku vždy přejeme, takže je přece vše v pořádku. Skutečně?


Proč se vlastně slaví právě příchod roku 2007? Máte pocit, že skutečně všichni naši spoluobčané používají letopočet, ohraničený narozením Ježíše Krista? Jsme to ale omezená a sebestředná civilizace, my západoevropané! Vždyť spousta muslimů, židů, budhistů (o pravoslavných nemluvě - ty rádi mít nemusíme, že) se přece musí cítit dotčena tím, že jim vnucujeme náš kalendář. Skutečně multikulturní společnosti bude dosaženo až ve chvíli, kdy budou zákonem zakázány a trestány jakékoliv oslavy příchodu Nového roku podle dosavadního špatného stereotypu včetně jejich propagace, přinejmenším na veřejných místech a ve veřejných sdělovacích prostředcích!


Tak takovýhle úvodník je možná, milí přátelé a příznivci Národní myšlenky, připraven k publikaci v hlásných troubách nového šťastného světa s tisíckrát větší sledovaností než mají naše webové stránky a s tisíckrát (někdy možná jen stokrát...) větší čteností než mají naše publikace. Zatím si však takovouto zhovadilost prosazovat nedovolí, tak propagují jen o něco málo menší hlouposti ničící staré tradice, které nám dosud tak dobře sloužily a díky nimž naše kultury dosud přečkaly.

My Vám zatím můžeme jen slíbit, že se i nadále budeme snažit, abychom Vám i v příštích letech mohli popřát stejně jako letos:

Štastný politicky nekorektní Nový rok!


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.