Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Takové potřebujeme

Uvahy

* Takové potřebujeme

Vydáno dne 27. 08. 2011

Mobilni soud Tento článek mohl původně vypadat docela jinak. Po vzoru některých novinářských výtečníků a jistých věhlasných politiků bylo možno pana místopředsedu Jarolíma řádně „prokádrovat“, nastudovat historii jeho politické dráhy a pokusit se třeba zjistit i další věci, které nebývají v současné české politice nijak neobvyklé: kupříkladu zda jeho asistent nestrávil nějaký čas pobytem v nápravném zařízení nebo jestli na pana místopředsedu náhodou někdo nepodal v poslední době žalobu za zpronevěru.

Na redakční mail jsme obdrželi jeho reakci na naše prohlášení ohledně snah zrušit občanské sdružení Národní myšlenka. Pana Jarolíma si svým způsobem vážíme, neboť svou aktivitou se sám postavil do role „užitečného idiota“. Jen ať dál podává návrhy, ať se rozkřikuje v novinách, zůstane nám to milé potud, dokud se bude zvyšovat návštěvnost našeho webu a prodej námi vydaných tiskovin. Podobné lidi potřebujeme a je potěšitelné, že se vždy nějací najdou.

Panu Jarolímovi bychom se mohli veřejně posmívat, vysvětlovat, že Ceny Emanuela Moravce oceňují neonacisty asi tak stejně jako mediálně oblíbené „sexistické prasátečko“ nejlepší kusy ze stád českých dobytkářů, že pan Bátora starší ve svém článku propaguje (podle kovaného arciantiextrémisty Mareše) „český neofašismus“ doslovnými citacemi starého Kampelíka, jenž byl takovým tím zarytým černokošilatým fašistou, který v 19. století zakládal po českých vsích družstevní záložny, nebo že hromadné úřední rušení vydavatelů, kteří uvedli na český knižní trh nějakou publikaci o fašismu, by přivodilo nejspíš zhroucení řečeného trhu.

Pan Jarolím nečetl a denuncoval: jeho chyba, znemožní se sám. My už žádná polínka přikládat nebudeme; pojďme se raději bavit nad jeho reakcí. Bude to jistě lepší než si rvát vlasy nad tím, kdo všechno dnes může dělat na vrcholné úrovni českou politiku.

Teplice 25. srpna 2011

Vážení pánové,

dovoluji si tímto reagovat na „Stanovisko Národní myšlenky“ k mým výrokům.

V úvodu Vás chci ujistit, že v žádném případě nikomu neupírám právo na vlastní názory a na jejich prezentaci. Zároveň však předpokládám, že ani mně nebude nikým takové právo upíráno včetně práva upozornit odpovědné státní instituce na případy, kdy – podle mého názoru – by mohlo docházet k porušení zákonů a občanských práv. Také si myslím, že jakýkoliv extremismus – a je jedno jde-li o levicový, pravicový, islámský, ateistický, křesťanský či jiný – je nebezpečím pro každou demokratickou společnost.

V případě Vašeho občanského sdružení Národní myšlenka a jím vydávaného periodika jsem dospěl k názoru, že by k takovému případu opravdu mohlo dojít. Uvedené občanské sdružení a periodikum se přes obecné a zákonu neodporující proklamace o „šíření národně konzervativních idejí“, dlouhodobě zabývají vydáváním článků a publikací prezentujících ultrakonzervativní, nacionalistické, autoritativní či fašistické a fašizoidní osobnosti, systémy, organizace a státy. Na Vašich webových stránkách www.narmyslenka.cz jsou nabízeny v poslední době publikace prezentující např. portugalského diktátora Salazara, Italskou sociální republiku – tzv. Republiku Saló nebo španělskou fašistickou organizaci Falanga. Na stejných stránkách lze nalézt i další informace o stejně zaměřené činnosti občanského sdružení a obsah jednotlivých čísel uvedeného periodika, kdy již názvy jednotlivých článků mnohdy plně dokumentují jejich obsah. V prosinci 2010 byl např. v tomto časopise zveřejněn úvodník nazvaný „O kvazisanitárních hyenách“, v kterém byl – podle politologa a odborníka na extremismus Miroslava Mareše – autorem (L. Bátorou) propagován soudobý italský neofašismus. S časopisem Národní myšlenka a stejnojmenným občanským sdružením je navíc spojeno i udílení tzv. Ceny Emanuela Moravce, pojmenované po symbolu české kolaborace s nacistickou okupační mocí. Domnívám se, že již jen akt, že je takto propagována osoba protektorátního ministra školství a lidové osvěty a jasného kolaboranta (jehož syn dobrovolně vstoupil do SS), odporuje ustanovení §§403, 404 a popř. i 405 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, v platném znění.

Právě proto, jsem se rozhodl podat Ministerstvu vnitra ČR podnět, aby bylo zahájeno správní řízení, které by mohlo – pokud ministerstvo dospěje ke stejnému pohledu na věc (tj. porušení výše uvedeného ustanovení trestního zákoníku) – vést při dodržení zákonných lhůt a postupů i ke zrušení Vašeho občanského sdružení. Pokud jste ze zprávy agentury Mediafax nabyli jiný dojem, může to být způsobeno i jistým informačním zkreslením mých výroků.

S přáním všeho dobrého

Tomáš JAROLÍM
místopředseda VV
pro boj s korupcí


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.