Dnešní datum: 21. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Těšínské jablíčko

Uvahy

* Těšínské jablíčko

Vydáno dne 31. 05. 2012

Média jsou plná případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Mluví se o "novém přístupu justice", "nových lidech v justici" a optimismem srší noviny i (televizní) kanály. Možná budu za škarohlída, ale já ho nesdílím.

Jakkoliv jsem rád, že byl konečně někdo z takzvaných politiků chycen za ruku a bude souzen, myslím, že se jedná o výjimku a ne systémovou změnu a korupce bude v našem politickém rybníku smrdět dál. Politické strany jsou u nás prodlouženýma rukama nezákonného byznysu a není na ně vyvíjen žádný tlak, aby se chovaly alespoň v základních věcech slušně. Odtud v causách Bárta nebo Rath až neuvěřitelné výroky vrcholných představitelů stran, že by někdo "měl" pozastavit členství v poslaneckém klubu či že by se "měl" vzdát poslaneckého mandátu...Politická strana by měla mít ze zákona povinnost takového jedince jeho poslaneckého mandátu zbavit a nahradit ho členem, který byl na kandidátce těsně za ním.To jak se u nás strany chovají je jen důkazem toho, že nemají zájem o to jak je my voliči vnímáme.Systém je nastaven tak, že každý chce být zvolen znovu a znovu a proto významná část poslanců a senátorů propadá pokušení zájmových skupin, které jim pomáhají v předvolební kampani a za to chtějí "protlačit" to své. Nejsem zastáncem parlamentarismu, jsem příznivcem stavovského způsobu řízení státu. Jednu cestu bych však pro parlamentaristy měl. Být poslancem je přece čest, alespoň je to tak prezentováno. Proč by nemohl být uveden v život zákon, že každý občan může být zvolen poslancem jen na jedno volební období? Nemyslím si ale, že by se zkušení šíbři v politických stranách hnali do takového omezení své ničím nekontrolované moci.

Proto nejásám. Občas bude někdo z politiků z korupčního jednání a snad mu bude i prokázáno, ale tepna organizovaný zločin-politické strany přetnuta nebude a na nás občany se bude dál myslet jen v předvolební kampani. Nebo to dokážeme změnit?


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.