Dnešní datum: 15. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Úvodník Národní myšlenky č. 44

Uvahy

* Úvodník Národní myšlenky č. 44

Vydáno dne 23. 12. 2008

NM 44 Je tomu už patnáct let, co vyšlo první číslo Národní myšlenky. Jistě nás to opravňuje k ohlédnutí zpět, zhodnocení naší činnosti i doby, po kterou naše revue vychází. Bilancování je to neradostné. Vše, proti čemu jsme od počátku vystupovali, nás stále obklopuje, neustále na nás tlačí a útočí, zahání nás do obrany. Naopak hodnoty, v jejichž jménu se původní redakční okruh do vydávání časopisu pustil a pod nimiž i nadále pokračujeme, jsou nadále znevažovány, pošlapávány, ostrakizovány, zesměšňovány a ubíjeny. Od té doby jsme přistoupili k Severoatlantické smlouvě, abychom se záhy přidali k zákeřnému napadení Srbska, naše vláda posvětila proměnu obranného paktu na útočný spolek, jenž má šířit „lidská práva a demokracii“ v podání Západu po celé zeměkouli. Vstoupili jsme do spolku na ovládání a kolonizaci menších a středních národů s názvem Evropská unie. V současné době se naše vláda a Poslanecká sněmovna snaží českému národu a státu nasadit další pouta v podobě tzv. lisabonské smlouvy, tedy upravené euroústavy. Lezeme do zadku mocným a všeho schopným lidem a vládám západního světa, o jejichž morálním krédu každý soudný člověk může mít oprávněné pochybnosti – a o rozumnosti jejich politiky ještě více.

Naše vlády spolu s novináři a dalšími mínkotvůrci systematicky pošlapávají rodinné hodnoty, národní hrdost a sebeúctu, vlastenectví, čest a dobrotu. Nutí náš národ přijímat multikulturalismus coby jedinou pravdu zítřka. Demokracie zdegenerovala v plutokracii nejen u nás. Zahraniční investoři, developeři, ba i turisté mají u našich politiků – zástupců občanů – větší slovo, než voliči. Státy, obce, spolky i rodiny se hledí z čert ví jakých důvodů zadlužiti až po uši. Ničemu z toho se Národní myšlence nepodařilo zabránit, ani tento trend zpomalit.

Na druhou stranu se během posledních měsíců objevila řada úkazů, které bedlivějšímu pozorovateli naznačují, že do režimní bárky teče dosti vody – a krysy ji začínají opouštět. V novinách, které byly vždy na stráži pravdy oikofobie, náhle přestává být slovo národ zapovězené a sprosté, dokonce se již ani povinně nepochybuje o jeho existenci. Politický tlak na občany i nepohodlné strany a kandidáty začíná být stále okatější a nevybíravější. Občanů se již mnohdy nikdo na nic neptá. Na druhou stranu řada Čechů si začíná pomalu, ale jistě uvědomovat alespoň v hrubých rysech vážnost situace – a skutečnost, v co se zvrhl polistopadový režim. Politologové ve sdělovacích prostředcích již objevují, že jsou rozdíly mezi neonacismem a národovectvím a připouštějí, že nasazení náhubku nacionalistům a jejich onálepkování za pohrobky Hitlera a tmářského 19. století nebylo šťastné, neboť znamenalo umlčení konstruktivní kritiky a posílilo neonacisty. Ovšem popatřeme, že režim plutokracie je stále ještě dost silný, aby se nějakých pár let udržel. A i kdyby se otřásl, může být jeho posledním záchvěvem rudá koalice komunistů a socialistů. Ovšem, než k poslední křeči režimu dojde, bezpochyby přijde ještě jeho přitvrzení a dočasné upevnění – čistkami, prověrkami, dobře známým kádrováním. A krysy, které nyní opouštějí bárku nabírající vodu, půjdou jako první. Jistě začnou zakládat charty a tvářit se nesmírně ublíženě a překvapeně. Až dojde na skutečné lámání řádu, pamatujme na to! Jistě se znovu vynoří, budou se ohánět zásluhami, zkušenostmi, nespravedlností. Stejně jako komunisté vyloučení z rodné strany po roce 1968. Přitom to byli ti, kdož byli členy strany v dnes (šťastně? úmyslně?) zapomenutých padesátých letech, kdy strana a vláda rozkulačovala, posílala do vyhnanství a lágrů, přesídlovala, věznila a popravovala, mučila a vraždila, zbavovala národ tradice, víry, vnitřních pout, morálky a hodnot. Stejně tak se budou hlásit k moci ublížení, kteří v létech devadesátých národ ponižovali, zašlapávali do země, deptali, zbavovali tradice, víry, vnitřních pout, morálky a hodnot. Pamatujme si je. Krysy zůstanou krysami, i když jsou z krysího společenství vyvrženy.

Papírovou Národní myšlenku si můžete objednat na adrese redakce.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.