Dnešní datum: 21. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Vysmívá se vláda nízkopříjmovým slušným rodinám?

Uvahy

* Vysmívá se vláda nízkopříjmovým slušným rodinám?

Vydáno dne 22. 09. 2011

TelevizeJak jinak totiž chápat včera např. zde: zveřejněný schválený záměr vlády, že děti z „vyloučených lokalit“ budou povinně navštěvovat předškolní zařízení, přičemž náklady na jejich dopravu, stravu a pomůcky v řádu miliard bude platit….. hádejte kdo, samozřejmě ti „blbci“, kterým nezbývá nic jiného, než platit daně.

Právě jsem pochopil, proč premiér Nečas, který se při své cestě do výběžku tak zbaběle, jak je mu příznačné, vyhýbal jakémukoliv kontaktu s místními obyvateli(vyjma Romů), navštívil předškolní zařízení. Ono se to tak prostě dělává, ukázat se s dětičkami a rozdat bonbónky. Problém ovšem je, že ty bonbónky nedal dětičkám, ale jejich rodičům a zaplatily je mimo jiné rodiče dětí, které předškolní zařízení již hradí dětem svým.

Jásat naopak mohou ti, kteří jsou zdrojem neobvyklého zájmu o Šluknovský výběžek. Nejenže nebudou muset pranic měnit na svých mnohdy kontroverzních návycích a výchovných metodách, budou dokonce odměněni tím, že v době všeobecného šetření dostanou přidáno na dávkách formou hrazení služeb, které si všichni ostatní platí sami. No řekněte sami, má tohle nějakou logiku? A kde zůstala spravedlnost a rovnost?

Schválené opatření ukazuje ještě jeden detail o tom, do jaké míry je tahle vláda neschopná. Její předseda na Děčínsko přijel na jeden půlden a hned rozhodoval. Jestli podobným způsobem rozhoduje i o jiných oblastech, Bůh s námi. Já v Děčíně žiji hodně dlouho, a tak vím, že míst v předškolních zařízeních je velký nedostatek. Kam chce premiér umístit ty „tisíce“(takové číslo schválený návrh vlády uvádí) dětí rodičů, kteří většinou nemají práci a mohly by se normálně o děti starat, to jsem tedy žádostiv. Kromě toho by mě tedy také ještě zajímalo, na co vlastně berou rodiče těchto dětí ony mnohdy horentní částky, když z nich nebudou muset na stravu a další služby s pobytem v předškolních zařízeních spojené vydat ani korunu.

Že by se takhle daly řešit vzniklé problémy, to si snad vedle zelených hlav kocábovského způsobu myšlení, a zřejmě i Nečasovy vlády, nemůže myslet vůbec nikdo. Logickým důsledkem zvýšení dávek v Čechách, o nic jiného se v tomto případě nejedná, bude při ve stejné době probíhajícím snížení dávek na Slovensku pouze další eskalace problému. Nepochybuji o tom, že se právě tam již v těchto chvílích další „nepřizpůsobiví“ chystají přizpůsobit nastalému stavu a brzo již „poctí“ svou přítomností některou vyloučenou lokalitu. Vláda může být klidná, od míst, kde bydlí oni a jejich děti a vnoučata, bude určitě hodně vzdálená. No, hodně? Co to v naší zemi znamená? Ať se vláda nemýlí, nebude trvat dlouho a tenhle problém se členů dotkne i osobně. Zatím ale mají „klid na práci“ a mohou dále rozdávat z peněz našich a našich dětí. Nebo že by záměrem vlády bylo „zatopit“ vládě budoucí?

Nejhorší na všem je, že podstata podnikaných kroků bohužel přesně odráží způsob myšlení, pakliže ještě lze užít tohoto pojmu, současné vlády neschopných a všehoschopných. Ten vychází především ze snahy nepopudit si média a Evropskou unii. Vše ostatní je Nečasovi, Schwarzenbergovi, Kalouskovi, Vondrovi atd. šuma fuk. Invalidé, školníci, policisté, hasiči a další to přece zaplatí. Že nechtějí a protestují? Nikdo se jich přece neptá. Normálně jim peníze sebereme a budou-li vyskakovat, necháme je seřezat kukláči.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.