Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Zloděj křičí chyťte zloděje, premiér křičí...

Uvahy

* Zloděj křičí chyťte zloděje, premiér křičí...

Vydáno dne 19. 12. 2008

Muppets Podivná rozplizlost a neuchopitelná postmodernost naší doby se projevuje mimojiné tím, že u problematických věcí skoro nikdo nic nemůže, nic nezmůže a za nic nemůže. Instalatér instaluje jen jeden typ trubek, elektrikář může zapojovat jen určité kabely, policista může chránit jen určité společenské skupiny, bankéř je zodpovědný jen za zisky, z nichž mu plyne odměna, za ztráty nijak neručí atd. Následují dva příklady dokazující, že tato nákaza se již rozšířila i do těch pater společnosti, které by ji měly naopak uzdravovat a chránit.

Na webových stránkách lidovky.cz byla spuštěna zajímavá sekce Střelnice komentátorů LN, která má být jakýmsi blogem komentátorů těchto novin. Dobrý počin. Objevují se zde asi hlavně zprávy a úvahy, pro které nezbývá prostor (časový, tiskový, grafický, ...) v tištěném vydání LN nebo jinde na webu. Ostatně, každý může posoudit sám. Nedávno se zde objevilo postesknutí zhruba tohoto obsahu: "Dnes zveřejní Evropský účetní dvůr zprávu popisující chybné nakládání s veřejnými penězi ze strany Evropské Komise, tak jako vždy v posledních dvaceti (tento časový údaj odpovídá jen rámcově, řádově, pozn. aut.). Vsaďte se, že o tom zase nikdo nebude psát, ani mluvit tak, jako v posledních dvaceti letech". Mám jednak pocit, že se komentátor LN spletl. Letos se o věci psalo. Ale jen proto, že zpráva vůbec poprvé nehovořila o chybách ze strany Evropské Komise, ale o chybách vlád jednotlivých členských států, kterým EK finance poslala (a které je před tím poslaly zase Komisi... ale o tom se také moc nepíše). Tak to asi stálo za zveřejnění. Otázkou k zamyšlení však zůstává zejména to, kam jsme se to dostali, když si i novináři stěžují, že určité věci se prostě "nepíší".

V příloze MF Dnes z 11. prosince 2008 o osudech detektivů z "rozprášeného" Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří vyšetřovali mafiánské struktury reprezentované dnes nejčastějí jménem zastřeleného "Kmotra Mrázka" jsem se zase dočetl, že premiér Mirek Topolánek se za tyto policisty údajně postavil. Tak, že řekl "Policie a tajné služby to možná chtěly řešit, ale byly umlčeny či zastrašeny. A ten stav trvá dodnes". Co se to tu děje? Předseda vlády polituje policisty, že jejich nadřízení, kteří jsou zcela jistě jeho podřízenými v přímé linii (má za ně tedy zodpovědnost), jim házeli a hází tak tlusté klacky pod nohy, že raději ze své cesty sešli, jak si oni nadřízení přáli?

Uvědomujeme si vůbec, co tyhle příznaky mohou znamenat a nejspíše znamenají? Mám obavu, že situace vystižená přirovnáním "Zloděj křičí, chyťte zloděje", je tou lepší variantou.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.